Portfolio

Portfolio Grupy AF sp. z o. o.

"Portfolio-
pierwiastek marzeń,
teczka doświadczeń"

-AP

Case study: system zarządzania nieruchomościami i ich prezentacja front-end

Case study: system zarządzania nieruchomościami i ich prezentacja front-end

Naszym celem było stworzenie od podstaw portalu dla dewelopera mieszkań, na którym w elastyczny sposób można by było przeglądać mieszkania w sposób graficzny, a również wybierać je poprzez sortowanie parametrów w tabeli. Dodatkowo administrator powinien mieć dostęp do dodawania, edycji i zmiany statusu mieszkań. Wiązało się to z pracami na froncie i zapleczu strony, jak również tworzeniem indywidualnych rozległych rozwiązań. Działania zakończyły się sukcesem i dalszą współpracą nad e-marketingiem strony.

Omawiany projekt


Kiedy zaczynaliśmy pracę nad projektem, mieliśmy kompleksową wiedzę o wymaganiach Właściciela Projektu (Klienta). Wiedzieliśmy, jakie funkcjonalności główne serwis ma mieć, jak ma wyglądać i ile czasu mamy na realizację. Zadanie udało się wykonać, nie obyło się jednak bez sytuacji, z których wyciągnęliśmy nowe wnioski…

Główne wymagania

  • Komponent prezentujący nieruchomości wielopoziomowy
  • (osiedle -> budynek -> piętro -> mieszkanie)
  • Komponent zarządzania nieruchomościami od zaplecza
  • Graficzna prezentacja wszystkich poziomów wyboru mieszkania
  • Wygodna nawigacja i podpowiedzi nawigacyjne zgodne z UX
  • Generowanie trasy dojazdowej do nieruchomości na mapach Google
  • Wydzielenie obsługi strony na dwa serwery

Czas

Na realizację projektu nie mieliśmy wiele czasu. Tydzień na przygotowanie się i miesiąc realizacji. A przed nami prace koncepcyjne, front-endowe i oprogramowanie od zera dużego komponentu dedykowanego.

Pierwotnie założone zostały elementy programowania zwinnego, co miało dać skutek prowadzenia dokumentacji i praca w sprintach (podzielenie pracy na krótkie odcinki). Rzeczywistość i naglący czas pokrzyżował nam plany. Już po paru dniach dokumentacja wewnętrzna zeszła na drugi plan i przestała być aktualizowana na bieżąco zgodnie z zasadą „Działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację.” (Manifest Zwinnego Tworzenia Oprogramowania). Krótkie sprinty przemieniły się w odcinki jednodniowe i stały kontakt z Właścicielem Produktu. Skutkowało to szybkim wprowadzaniem uwag Klienta, ale również dużym obciążeniem realizatorów.

Komponent

Widok budynku - wybór piętra na froncie strony www.Najwięcej uwagi poświęciliśmy na stworzenie od podstaw rozwiązania pozwalającego na jednoczesne zarządzanie mieszkaniami od zaplecza (dla administratora) i wyświetlanie mieszkań na stronie dla internauty. Użytkownik jest tutaj prowadzony po następujących poziomach wyboru: wybór osiedla / miasta, wybór budynku, piętra i w końcu mieszkania. Zdjęcie budynku stało się mapą linków dzieloną za pomocą koordynatów. Podświetlenie elementu wywołuje etykietę wyświetlającą parametry tego elementy (np. ilość wolnych mieszkań na piętrze).

Internauta dodatkowo mieszkanie może wybrać, przyglądając się tabeli z mieszkaniami, która podaje ich parametry. Opcja filtrowania i sortowania pozwala szybko znaleźć to, czego szukamy. Administrator na bieżąco i bez wiedzy informatycznej może szybko zmieniać statusy mieszkania (wolne/sprzedane/zarezerwowane) oraz korygować ich parametry. Do każdego wyświetlanego mieszkania dołączana jest „formatka” (dokument pdf dedykowany mieszkaniu) dostępna po kliknięciu buttonu.

Rezultat

Portal został w pełni przygotowany, uzupełniony o wszystkie informacje o mieszkaniach i multimedia. Rozpoczęte zostały działania e-marketingowe i monitoringu. W najbliższym czasie rozpoczęte zostaną prace nad mobilną wersją strony.

Nasze technologie

Kliknij ikonę, aby dowiedzieć się więcej.

Responsive Web Design
Responsywność (RWD)
- pozwala na wyświetlanie strony WWW w taki sposób, aby dostosowywała się ona do każdej szerokości ekranu i urządzenia.
User Experience
UX
- czyli sposób projektowania z myślą o wygodzie internauty w korzystaniu ze strony.
Social media
Social media
- Nasze strony chętnie łączymy z mediami społecznościowymi, aby nadać im interaktywny charakter.
SEO
SEO
- każda strona może być pozycjonowana przez nas. To usługa pozwalająca wyświetlać daną stronę wysoko w wynikach wyszukiwania Google.
SEM
SEM
- prowadzimy kampanie marketingowe, które przyciągają na stronę potencjalnych klientów.
WCAG
WCAG 2.0
- jesteśmy zaznajomieni z rozbudowaną dokumentacją WCAG i możemy robić strony dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
HTML5
HTML5
- to nowoczesny standard tworzenia struktury strony, który pozwala na jeszcze więcej możliwości.
CSS3
CSS3
- najnowsze arkusze stylów, które nadają stronie elegancki design i interesujące animacje.
Javascript
JavaScript
- na naszych stronach interaktywność zapewniamy za pomocą właśnie tego języka.
jQuery
jQuery
- biblioteka języka JS pozwalająca na płynne animacje i dynamiczne galerie.
PHP
PHP
- przy jego pomocy możemy tworzyć własne komponenty dedykowane dla Klientów, które są łatwo obsługiwane poprzez zaplecze strony.
Joomla
Joomla CMS
- system zarządzania treścią o bardzo szerokich możliwościach. Dobry do rozbudowanych portali z dedykowanymi komponentami jak i stron-wizytówek.
Wordpress
Wordpress CMS
- system zarządzania treścią doskonały do blogów, średnich portali. Bardzo łatwy w obsłudze.
Prestashop
Prestashop
- system e-commerce, doskonały do rozbudowanych e-sklepów z wieloma opcjami. Dla profesjonalistów.
Shoper
Shoper
- zamknięty system e-commerce działający na zasadzie wykupu licencji lub abonamencie. Rozwiązanie dla e-sklepów o średnim rozmiarze.

autor: Grupa AF